4.9/5 - (8 امتیاز)

وکیل ثبتی در کرج : مشاوره تخصصی با وکیل امور ثبتی در کرج

4.9/5 - (8 امتیاز)

وکیل ثبتی در کرج : اگر در انجام کارهای ثبتی خود دچار مشکل شده اید و یا تخلفی صورت گرفته است ، ما در موسسه نویان عدل با برخورداری از بهترین وکیل ثبتی در کرج آماده راهنمایی و کمک به شما هستیم.

4.9/5 - (8 امتیاز)

 

تماس با موسسه نویان عدل

کرج – میدان نبوت – بالاتر از مجتمع تجاری مهستان – بوعلی غربی روبروی دانشگاه هنر – بوعلی یازده – پلاک ۹۴ – طبقه اول

 

وکیل ثبتی در کرج

کسانی که قوانین را وضع می کنند برای ایجاد نظم در جامعه و بهبود روابط در خصوص مالکیت آن ها ضرورت ثبت استاد و املاک را شناخته و سازمان هایی مانند ثبت اسناد و املاک که زیرمجموعه آن ها اداره ثبت شرکت ها و ادره ثبت علائم تجاری می باشد تشکیل شد.

از آنجا که گسترش فعالیت های تجاری و ثبت شرکت های تجاری زیاد شد لازم به تغییرات و ثبت آن ها در اداره شد که در این شرکت ها وجود وکلای ثبتی لازم شد .

یکی از مشکلات حقوقی که دارای دامنه وسیعی می باشد مشکلات امور ثبتی است .

سازمان ثبت امور کشوری که به دوران قاجار برمی گردد متولی امور ثبتی در کشور را دارد . این سازمان وابسته به قوه قضاییه می باشد .

دفاتر ازدواج و طلاق هم زیر مجموعه سازمان اسناد و املاک کشور می باشد .

یکی از قوانین مهم و پیچیده کشور همین قانون ثبت است .

آشنایی با قوانین تضمینی در پیروزی یا موفقیت دعاوی ثبتی نمی باشد .
برای حل و فصل مشکلات خود باید به یکی از وکلای متخصص امور ثبتی مراجعه کنید.

جرایم پزشکی یکی دیگر از مواردی است که برای رسیدگی به آنها شما نیازمند مشاوره با وکیل متخصص جرایم پزشکی در کرج می باشید ، در این موارد نیز کافی است با ما تماس بگیرید.

وکیل امور ثبتی چه کسی است ؟

آشنایی کامل با قوانین و آیین نامه های ثبتی دارد چنین وکیلی که به این قوانین آشنایی نسبی دارد به صورت رسمی در دفاتر اسناد رسمی توسط موکلین انتخاب می شود .
نوعی دیگر از وکلای ثبت به این شکل است که موکل به یکی از وکلای دادگستری که دارای پرونده وکالت است مراجعه کرده و برای انجام امور ثبتی توسط وکیل باعث حل و فصل مشکل شود .
وکلای امور ثبتی به دلیل تسلط و تخصص بر قوانین ثبتی پرونده ها و مشکلات دعاوی ثبتی موکل خود را پیگیری می کند . و جلوگیری از یاسع شدن حق او می شود .
سند رسمی ، سندی است که در دفاتر رسمی به ثبت رسیده و دارای اعتبار است و لازم الاجراست .
اسناد رسمی نسبت به طرفین و اشخاص ثالث دارای اعتبار است و اگرکسی نسبت به آن اعتراضی کند می تواند ادعای جعل کند .
وکلای امور ثبتی وظیفه دارند که اختلالات ثبتی ، امور اجرائیات ، وصول مطالبات (مهریه ، چک) را پیگیری کنند .
زمیته فعالیت وکیل ثبتی بعد از دریافت پروانه وکالت ، صرفا برای انجام امور ثبتی خلاصه می شود .به همین دلیل چنین وکیلی حق رسیدگی به مشکلات مربوط به ادارت ثبت اسناد و املاک کشور و دفاتر ثبت اسناد رسمی را داشته باشد و به شکل قانونی سعی در احقاق حق موکل خویش می کند .

وکیل امور ثبتی چه وظایفی دارد ؟ (جهت مشاوره با وکیل ثبتی در کرج با ما تماس بگیرید)

موظف است برای به ثبت رساندن ملک یا منزل ، ثبت اعیان و عرصه ملک مورد نظر موکل طبق قانون ثبت اقدام کند .
یکی دیگر از وظایف امور ثبتی تنظیم سند رسمی ملک ، به نام موکل ، پس از انجام تشریفات قانونی است .
بیشتر اوقات وظیفه اصلی یک وکیل متخصص ثبتی می تواند شامل اشتباهات و مشکلاتی که هنگام صبت سند یک ملک به وجود می آید باشد
اعتراض به ثبت ملک، اعتراض به حقوق ارتفاقی و اعتراض به رایی که شورای حل اختلاف ضادر می شود از جمله مهم ترین وظیفه یک وکیل متخصص در امور ثبتی می باشد .

امور ثبتی چه شاخه هایی دارد ؟

دعاوی ثبتی ممکن است مربوط به دعاوی ثبت اسناد ، اعتراض به ثبت املاک یا تحدید حدود ، اعتراض به حقوق ارتفقای و یا تعیین وضعیت زمین و ملک فاقد سند رسمی باشد .
1- ابطال سند
یک سند می تواند به صورت عادی یا رسمی باشد . سند رسمی در اداره ثت اسناد تنظیم می شود. ممکن است شخصی بنا به دلایلی برای باطل کردن یک سند رسمی درخواست بدهد .
2- اعتراض به تحدید حدود
در این دعوا شخص اعتراضی مطرح می کند براساس تحدید حدود، قسمتی از ملک او جز ملکمتقاضی ثبت در نظر گرفته شده به همین دلیل به حقوق او تجاوز شده است .
3- اعتراض به ثبت و عملیاتی ثبتی
امکان دارد شخصی نسبت به تقاضای ثبت شخصی دیگر کعترض باشد بر همین اساس طبق قانون برای یک زمان محدود این امکان را که به ثبت انجامیده اعتراض کند .
4- اعراض به تصمیم واحد افراز ثبتی
اگر واحدهای ثبتی درخواست تقسیم و افراز را رد کنند می توان در دادگاه های محل مال غیرمنقول مشاع به این تصمیم واحد ثبتی اعتراض کند .

وکیل ثبتی غالبا با اداره ثبت و اسناد و املاک رسمی کشور کار می کند و جزیی از این نهاد است این اشخاص در انجام و طی کردن مراحل قانونی سند زدن یک ملک اص را به عهده دارند .وظیفه ی تنظیم قانونی سند رسمی برعهده وکیل ثبتی می باشد .
گاهی اغلب اعتراضات به جعلی بودن سند ملک خاصی توسط این وکلا به قانون ارائه می شوند .
مسائلی هچون ازدواج ، طلاق و امور مربوط به این ها جزئی از وظایف وکلای ثبتی می باشد که به آن رسیدگی می کنند .

دعاوی ثبتی چیست ؟ (اگر به وکیل ثبتی در کرج نیاز دارید ، با ما تماس بگیرید)

گاهی افراد دعاوی ملکی را با دعوای ثبتی اشتباه می گیرند که کاملا باهم متفاوتند دعاوی ملکی مربوط به نفس ملک و دعاوی ثبتی مربوط به عملیا ثبت می باشد .

مرجع صالح برای رسیدگی به امور ثبتی

برای اعتراض به ثبت ملک ، اعتراض به به حقوق ارتفاقی و سایر دعاوی ثبتی باید به محکام عمومی دادگستری درخواست داد براساس ماده 25 قانون ثبت رسیدگی به بعضی از پرونده های ثبتی در صلاحیت هیئت نظارت و شورای عالی ثبت است .

چگونه وکیل ثبتی مناسب انتخاب کنیم ؟

یکی از مشکلاتی که افراد با امور ثبت شرکت ها و ثبت برند با آن درگیر هستند موسساتی است که متعهد به قراردادهای خود نمی باشند . به علت ضرورت تسریع در امورثبتی خود از مدیران این موسسات می خواهند که به سرعت هر چه بیشتر به امور ثبتی آن ها رسیدگی شوند . گاهی بعضی از این موسسات به مشتریان خود تعهداتی می دهند که این تعهدات قابل اجرا نیستند . به همین علت مشتریان پس از مشاهده این وضعیت در پی شکایت و احقاق حقوق خود می شوند .

پیشنهاد ما به شما در این زمینه این است که هنگام مراجعه به این شرکت ها تاکید بر دیدار حضوری و صحبت با این وکلا داشته باشید .

 

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

برای تماس اینجا را لمس کنید. 09124629338